GALERIA [OD] ULICY ZAPRASZA: Spacer fotograficzny po Śródmieściu

Już wkrótce GALERIA [OD] ULICY zmieni ekspozycję! Jak zawsze w centrum zainteresowania pozostaje Śródmieście. Zapraszamy mieszkańców Szczecina do udziału w spacerze fotograficznym, który poprowadzi Claire Kidman, a którego efekty – czyli powstałe zdjęcia – mogą stać się elementem nowej wystawy, której otwarcie już 29 września!
„Fotografia pozwala na eksplorowanie nowych miejsc: skupia uwagę na detalach i zwykle pomijanych elementach, pozwala wyjść poza utarte ścieżki i widoki (jeśli tego chcemy).” Zapraszamy na spacer z fotografką Claire Kidman, podczas którego spróbujemy spojrzeć na Śródmieście z perspektywy „przyjezdnej”. Pójdziemy śladem architektonicznych detali, szukając interesujących fragmentów wystaw, ubrań czy kostki brukowej. Spróbujemy złapać popołudniowe słońce i pobawimy się wieczorną szarówką.

Kilka sprawek organizacyjnych:
1. Jako że nasz gość specjalizuje się w fotografii analogowej, zachęcamy do wykorzystania aparatów tego typu (Claire używa Olympus film). Jeśli jednak wolicie coś innego – nawet telefon – nie ma problemu!
2. Zapraszamy wszystkich – młodszych i starszych, amatorów i profesjonalistów. Nie trzeba mieć żadnego przygotowania i doświadczenia. Zależy nam na tym, by poznać właśnie Twoje spojrzenie na miasto!
3. Udział jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja mailowa – wyślij maila z tytułem: „GALERIE [OD] ULICY: spacer” na adres: kinga@oswajaniesztuki.pl podając swoje imię, nazwisko, wiek i numer telefonu (tylko po to, byśmy się z Wami skontaktowali; staramy się działać zgodnie z RODO ;))
4. Spotykamy się o 17.30 w Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki, gdzie zrobimy krótkie wprowadzenie i napijemy się kawy/herbaty. Później ruszymy w drogę!
5. Spacer potrwa około półtorej godziny.
6. Claire jest Brytyjką, więc porozumiewa się po angielsku (lub niemiecku), ale bez obaw – pomożemy w komunikacji 🙂 Niech brak znajomości języka Was nie odstrasza!

    O prowadzącej:
    Claire Kidman zajmuje się w życiu pisaniem i fotografią analogową. Pochodzi z Anglii, obecnie mieszka i pracuje w Berlinie. Jej fotografia skupia się na detalu, na zdjęciach uwiecznia ludzi, elementy architektury, rośliny i zwierzęta, które układają się w mozaikę miejskiego życia codziennego. Używa analogowego Olympusa. Jej strona: http://clairekidman.co.uk/
    GALERIE [OD] ULICY to projekt, w ramach którego przywracamy witryny dawnych piwnicznych lokali miastu i oddajemy je artystom. Zlokalizowane w centrum Szczecina mają bawić się kontekstem miejsca i pytać mieszkańców o ich miasto. Te mikro galerie powstają w ramach współpracy Stowarzyszenia Edukacyjno-Artystycznego OSWAJANIE SZTUKI z Gminą Miasto Szczecin oraz Towarzystwem Budownictwa Społecznego „Prawobrzeże” Sp. z o.o. Działanie współfinansowane jest przez Gminę Miasto Szczecin w ramach projektu pn. „Niwelowanie błędów infrastrukturalnych przez sztukę ulicy (street art)”.