Dzień (na) Wojska Polskiego

Jakie insekty zbierało się na skwerze przy placu Zgody i jakie ptaki tam przysiadły? Gdzie można było dostać reglamentowane arbuzy i gdzie kupowało się najlepsze drożdżówki? ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki, miejsce w centrum miasta powstałe z myślą o mieszkańcach, zaprasza na nietypową wystawę o przeszłości alei Wojska Polskiego.

W dzień Święta Wojska Polskiego, 15 sierpnia, będzie można na chwilę cofnąć się w czasie. ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zaprasza na wystawę stworzoną przy wsparciu sąsiadów i składającą się głównie z ich opowieści. Samo wydarzenie promuje zdjęcie z dzieciństwa mieszkanki al. Wojska Polskiego, pani Jolanty Weksleberg-Rajz. „Szukaliśmy obrazu jednego dnia z przeszłości alei, dlatego zbieraliśmy przeróżne wspomnienia. Wyłoniła się z nich subiektywna mapa miejsc ważnych dla byłych i obecnych mieszkańców. – opowiadają Ada Krawczak i Kinga Rabińska, koordynatorki akcji – Podczas otwarcia będzie można też dodać własne opowieści, bo powstała wystawa jest tylko ramą do wypełnienia kolejnymi punktami.”

Podczas wydarzenia będzie można też zobaczyć dwa filmy krótkometrażowe poświęcone tej części miasta: „Wojska Polskiego – Moja ulica, Moje miasto”, film zrealizowany w trakcie spotkań warsztatowych prowadzonych przez Stowarzyszenie Kamera na zlecenie Fundacji Artmosphere, oraz „Śródmiejsca” na temat dawnego i obecnego „pejzażu” alei. Wernisaż wystawy „Dzień (na) Wojska Polskiego” będzie też kolejną, organizowaną przez ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki okazją do spotkania się sąsiadów i miłośników Śródmieścia. Otwarcie 15 sierpnia o godz. 17:00 w ŚRODKU przy ul. bł. Królowej Jadwigi 44b („plomba” TBS). Wstęp wolny.

 

CO: Dzień (na) Wojska Polskiego – otwarcie wystawy
KIEDY: 15.08.2017, godz. 17:00
GDZIE: ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki, ul. bł. Królowej Jadwigi 44b („plomba” TBS)

Załącznik:

Dzień (na) WP [plakat]