DRUGIE ŻYCIE KOSZULKI – warsztaty online z Adą Krawczak | Śródmieście bez śmieci

T-shirt to podstawowa rzecz w niemal każdej szafie. Przez to, że jest często noszona, siłą rzeczy szybciej ulega zniszczeniu, a czasem po prostu się nudzi. Z roku na rok na świecie zwiększa się ilość odpadów tekstylnych i tylko 15% z nich jest ponownie wykorzystanych! Co zatem zrobić ze starą koszulką, żeby nie trafiła na śmietnik? Na szczęście jest trochę pomysłów.

ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki i OSWAJANIE SZTUKI zapraszają na bezpłatne warsztaty online, których uczestnicy nauczą się, jak przerobić niepotrzebne już koszulki na przydatne rzeczy. „Zrobimy proste torby na zakupy, ale też przędzę, którą można wykorzystać na wiele sposobów, np. na podstawki pod naczynia. Przygotujcie stare bawełniane koszulki i nożyczki, a także niezbędnik domowego krawca, czyli igła i nitka!” – zachęca Paulina Stok-Stocka ze ŚRODKA.

Warsztaty poprowadzi Ada Krawczak – członkini Stowarzyszenia OSWAJANIE SZTUKI, gdzie działa jako animatorka i graficzka, współtworząc ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Na co dzień zajmuje się projektowaniem graficznym we własnym studio Lines&Dots. Lubi wszelakie formy robótek ręcznych (m.in. tkanie, szydełkowanie czy papierowe ornamenty), i ich wykorzystanie do działań w duchu zero waste.

Spotkanie już we wtorek, 27 października, o godz. 19:00 na platformie google meet – wystarczy wejść na stronę: meet.google.com/ecq-ontt-jhj. Udział jest bezpłatny.

Spotkanie jest częścią cyklu „Śródmieście bez śmieci” realizowanego przez ŚRODEK i OSWAJANIE SZTUKI, w ramach którego wspólnie zastanawiamy się, jak wprowadzać zmiany w skali mikro, żeby żyło nam się lepiej w Śródmieściu. Ze względu na obowiązujące ograniczenia, spotkania i warsztaty odbędą się w przestrzeni wirtualnej. Działanie jest finansowane ze środków publicznych, czyli naszych wspólnych środków – ze środków Gminy Miasta Szczecin oraz Programu Społecznik.