Drugi etap budowy Osiedla nad jeziorem Dąbie

Szczecińskie TBS ogłosiło przetarg na wykonawcę budowy drugiego etapu Osiedla mieszkaniowego przy ul. Pokładowej, Oficerskiej i Masztowej w Dąbiu. Inwestycja obejmuje budowę sześciu budynków, w których oprócz mieszkań znajdą się także żłobek i klub seniora. Teren wokół będzie odpowiednio urządzony, powstanie m.in.: placyk do uprawiania sportu, część rekreacyjna i kolejny plac zabaw. 

Zainteresowane realizacją inwestycji firmy mogą składać swoje oferty do 23 grudnia br. Szczegóły zamówienia znajdują się na stronie stbs.pl   

W ramach drugiego etapu Osiedla powstanie sześć budynków czterokondygnacyjnych, w których znajdzie się 178 mieszkań, w tym:

  •  165 mieszkań na wynajem w systemie z partycypacją:

         mieszkania 1. pokojowe – 1 szt., pow. użytkowa: 42,63 m2

         mieszkania 2. pokojowe – 130 szt., pow. użytkowa: 46,01 – 54,99 m2

         mieszkania 3. pokojowe – 34 szt., pow. użytkowa: 63,70 – 66,28 m2.

  • 12 mieszkań wspomaganych dla seniorów w systemie z partycypacją:

         mieszkania 1. pokojowe – 10 szt., pow. użytkowa: 31,82 – 41,07 m2

         mieszkania 2. pokojowe – 2 szt., pow. użytkowa: 50,91 m2

  •  1 mieszkanie chronione przeznaczone dla maksymalnie 7. osób: 6. pokojów, pow. użytkowa: 158,93 m2

Poza tym na osiedlu przewidziano także lokale dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie mieszkania, jak zawsze w przypadku inwestycji TBS, będą wykończone pod klucz. To znaczy praktycznie od razu do zamieszkania. Po stronie mieszkańców będzie jedynie pomalowanie ścian na swój wymarzony kolor i wniesienie mebli. W pokojach znajdą się nowoczesne wykładziny, w łazienkach – terakota oraz płytki ceramiczne. W mieszkaniach zamontowane będą zlewozmywaki, wanny, umywalki, armatura sanitarna, nowe okna i drzwi.

W drugim etapie inwestycji w jednym z budynków powstanie również żłobek dla 32. dzieci, a w kolejnym klub seniora. Przestrzeń wokół będzie urządzona.  Wokół nowych budynków powstanie placyk do gry w koszykówkę, miejsca do rekreacji i plac zabaw. Poza tym na Osiedlu będą m.in. wiaty rowerowe, ławeczki, stojaki na rowery, wiaty śmietnikowe, miejsca postojowe, w tym dla osób niepełnosprawnych, drogi i chodniki.

Mieszkania na parterze będą posiadać wydzielone ogródki przydomowe. Zagospodarowanie terenu oraz parter budynków będą bez barier architektonicznych, dostępne dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach.  W ramach budowy Osiedla przewidziano też nasadzenia: 113 drzew liściastych oraz 419 krzewów liściastych.

Niewątpliwym atutem Osiedla jest bliskość jeziora Dąbie. Do zmodernizowanego niedawno kąpieliska będzie tylko 400 m.

Nabór chętnych do partycypowania w kosztach budowy Osiedla zostanie ogłoszony po podpisaniu umowy z generalnym wykonawcą. Termin realizacji inwestycji ustalono na 600 dni od przekazania terenu budowy do osiągnięcia gotowości odbiorowej.

Pierwszy etap osiedla wybudowało jeszcze TBS Prawobrzeże (z początkiem 2021 roku Szczecińskie TBS i TBS Prawobrzeże się połączyły). Inwestycja  ruszyła w sierpniu 2018 r. W ciągu niespełna dwóch lat zaniedbana dotąd przestrzeń w rejonie ul. Masztowej i Oficerskiej przeszła radykalną metamorfozę. W miejscu, gdzie były stare zabudowania i chaszcze powstały nowoczesne budynki mieszkalne, w których powstało 184 mieszkań. Osiedle powstało na solidnych fundamentach. Ze względu na jego usytuowanie wbito w ziemię ponad 700 pali na głębokość 5 i 6 metrów. Wzmocniono także podłoże pod budowę dróg i parkingów na osiedlu. W ramach inwestycji wykonano: oświetlenie, chodniki, alejki, ławki, place zabaw i miejsca parkingowe. Zasadzono także drzewa i wysiano trawę.  Inwestycja obejmowała także przebudowę fragmentów ul. Masztowej oraz Oficerskiej. Powstała także ul. Fregaty, osiedlowa droga – przedłużenie ul. Masztowej.

więcej na stronie: stbs.pl