Dotyk w roli głównej

Warsztaty, których uczestnicy przypomną sobie jak ważny jest dotyk i dlaczego mamy znacznie mniej okazji do kontaktu dotykowego z innymi ludźmi, niż jeszcze 100 lat temu.

 

Przeciętny współczesny człowiek broni się przed dotykiem. W efekcie powstaje nienaturalna potrzeba izolacji, a stąd już prosta droga do nadużyć, konfliktów i wypaczonego rozumienia wspólnoty bycia w przestrzeni. Ćwiczenia proponowane podczas warsztatu „Ciała w kosmosie” mają na celu ponownie oswoić lub podtrzymać naturalny stosunek do dotyku, zachęcić do form spędzania czasu z uwzględnieniem zmysłu dotyku. Bezpieczna przestrzeń warsztatu zapewni odpowiednie środowisko do swobodnego doświadczania.

Zajęcia odbędą się w dniach 14-15 września w godz. 15.00-18.00 w Domu Kultury 13 Muz. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy. Zgłoszenia należy wysyłać na adres: sensacje@oswajaniesztuki.pl w tytule wpisując CIAŁA W KOSMOSIE, a w treści należy podać swoje imię oraz numer telefonu. Decyduje kolejność zgłoszeń. Warsztaty są dwudniowe, bezpłatne, przeznaczone dla osób powyżej 25. roku życia.

Prowadzi Dagmara Pochyła. Torunianka, która od 9 lat mieszka i tworzy w Szczecinie. Magister sztuki, artystka plastyk, absolwentka WSP na UMK w Toruniu, kierunek Edukacja Artystyczna, specjalizacja Plastyka Intermedialna. Wielokrotnie nagradzana za teledyski i animacje (Yach 2015 i 2016, Animocje, Euroshorts 2017, SEFF Shorty, PLMVA 2018) ma w swoim dorobku wystawy w uznanych galeriach sztuki w kraju i za granicą. Jest współtwórczynią pierwszego programu edukacyjnego w CSW Znaki Czasu w Toruniu. Działająca w Fundacji You Have It w Toruniu, gdzie w ramach tejże realizowała wiele autorskich warsztatów artystycznych (więcej info na www.youhaveit.pl). W Szczecinie współpracowała z zespołami muzycznymi Big Fat Mama i Ma, będąc odpowiedzialna za ich kompletną identyfikację wizualną (grafika, kostiumy, foto, video). Jest związana z nieszablonowym artystyczno-naukowym projektem Instytut B-61.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Sensacje. Człowiek i sytuacje”, realizowanego przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI.