Dom dla Absolwenta. Nabór wniosków

Dom dla Absolwenta. Nabór wniosków

 

Szczecińskie TBS ogłasza nabór wniosków na mieszkanie w ramach programu Dom dla Absolwenta. Zainteresowani mogą składać dokumenty od piątku 21 czerwca do 28 czerwca. 

 

Nabór wniosków odbywa się w ramach programu „Dom dla Absolwenta” i dotyczy następujących specjalizacji zawodowych – wzornictwo (dizajn), sztuka mediów, nauczyciele w szczególności przedmiotów ścisłych i przyrodniczych, lekarze, pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni, informatycy, biotechnolodzy, fizycy, astronomowie, pracownicy branży morskiej, filolodzy, tłumacze i ekonomiści.

W ramach programu absolwent otrzymuje pomoc od Miasta, które pokrywa połowę wkładu własnego wymaganego do wynajęcia mieszkania. Pozostałą część  kosztów budowy mieszkania płaci absolwent.

Aktualna oferta dotyczy mieszkania dwupokojowego o pow. ok 40 m2 przy ul. Chodkiewicza w Szczecinie.

 

Aby starać się o mieszkania w ramach programu „Dom dla Absolwenta”  trzeba spełniać między innymi poniższe warunki:

·  ukończyć szkołę średnią lub studia w zawodzie opisanym w ogłoszeniu,

·  lub być zatrudnionym przez pracodawcę na terenie Szczecina w zawodzie wymienionym w ogłoszeniu,

·  lub mieć ofertę zatrudnienia przez pracodawcę na terenie Szczecina w zawodzie opisanym w ogłoszeniu o naborze, przy czym w dniu podpisania umowy najmu lokalu musi posiadać zatrudnienie u danego pracodawcy,  lub prowadzić działalność gospodarczą w zawodzie opisanym w ogłoszeniu o naborze,

·  w dniu zawarcia umowy najmu mieć nie więcej niż 35 lat,

·  wykazać się odpowiednią wysokością dochodów gospodarstwa domowego,

·  w dniu zawarcia umowy najmu nie można posiadać tytułu prawnego do innego mieszkania na terenie Szczecina.

Szczegółowe informacje, rozkład mieszkania, progi dochodowe, wnioski, formularze  znajdują się na stronie Szczecińskiego TBS pod adresem:

https://www.stbs.pl/index.php/aktualnosci/3401-dom-dla-absolwenta-nabor-2024-06.html

 

Informacje w tej sprawie  można także uzyskać telefonicznie pod nr tel.: 91 430 91 34 i 91 430 9 183 od poniedziałku do piątku w godz. 8–16.

Wnioski o zawarcie umowy w sprawie partycypacji w kosztach budowy mieszkania należy składać osobiście w terminie od 21 czerwca  do 28 czerwca  2024 r. w godzinach od 10.00 do 15.30  w biurze Szczecińskiego TBS położonym przy ul. Królowej Jadwigi 45/U2.

Wnioski złożone za pośrednictwem poczty, przesyłki kurierskiej, poczty elektronicznej, itp. oraz złożone w innym niż we wskazanym wyżej terminie nie będą rozpatrywane.

 

Fot.STBS. zdjęcie poglądowe

 

więcej na stronie:

stbs.pl