Co prawo może zrobić dla Ciebie? Bezpłatne konsultacje z prawnikiem w ŚRODKU

ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zaprasza na bezpłatne konsultacje z prawnikiem. Przeznaczone są dla osób, które chcą działać w mieście, zastanawiają ich inwestycje miejskie lub pragną zmienić coś w swoim otoczeniu, i mają pytania dotyczące prawa. Porad udzielać będzie Szymon Osowski – jeden z pięćdziesięciu najbardziej wpływowych prawników w Polsce.

„Jeśli masz problem (np. pod Twoim blokiem powstaje parking, którego nie chcesz, albo nie wiesz, jak wpłynąć na powstanie planu zagospodarowania przestrzennego) mieszkasz na obszarze rewitalizacji lub jesteś jego codziennym użytkownikiem/użytkowniczką i potrzebujesz wsparcia prawnika – zgłoś się na konsultacje!” – zachęca zespół ŚRODKA Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego. 

Dwa razy w miesiącu w ŚRODKU dyżurować będzie Szymon Osowski, Prezes Zarządu
i Dyrektor ds. strategicznych postępowań sądowych i edukacji prawnej w Sieci Obywatelskiej – Watchdog Polska. Pomysłodawca portalu www.informacjapubliczna.org, poświęconemu prawu do informacji. Na co dzień przygląda się tworzeniu prawa w obszarze jawności i praw obywatelskich, przygotowuje sprawy sądowe, jeździ po Polsce, by opowiadać o prawie
do informacji i prawach mieszkańców. Jednocześnie cały czas jest aktywny w rodzinnym Szczecinie. Wielokrotnie doceniany za swoja działalność. W 2014 roku otrzymał
od Prezydenta RP złoty Krzyż Zasługi, od 2012 Dziennik Gazeta Prawna umieszcza jego nazwisko w rankingu najbardziej wpływowych prawników w Polsce.

Konsultacje są bezpłatne, a rejestracja jest po to, by mogły przebiegać w spokoju
i komfortowych warunkach. Wystarczy napisać maila na adres: kinga@oswajaniesztuki.pl,
w którym należy podać swoje imię, nazwisko i numer telefonu (w tytule: KONSULTACJE
Z PRAWNIKIEM). W mailu warto także napisać w 3-4 zdaniach, czego dotyczyć mają konsultacje. Można po prostu napisać, że chodzi np. o sprawy mieszkaniowe, niechciany parking czy problem ze smogiem. Nie trzeba wchodzić w szczegóły. Organizatorzy zastrzegają jednak, że chodzi o porady dotyczące poprawy życia w mieście. „Nie świadczymy usług prawnych związanych z rozwodami, separacjami, podziałem majątku, prawem spadkowym itp. Prosimy nie zgłaszać się z tego typu sprawami. Konsultacje mają służyć temu, by na Twoim osiedlu żyło się lepiej Tobie i Twoim sąsiadom.” – zapowiada ekipa ŚRODKA. 

W marcu prawnik dyżuruje 14 i 28 marca (czwartki) od godz. 17.00 do 19.00 w ŚRODKU Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim przy ul. bł. Królowej Jadwigi 44b (wejście od ul. bł. Królowej Jadwigi 45 lub przez bramę od al. Wojska Polskiego 34). 

Działanie jest realizowane w ramach projektu „ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Miejsce aktywności i wsparcia wspólnot lokalnych obszaru rewitalizacji”, koordynowanego przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI i współfinansowanego przez Gminę Miasto Szczecin
w związku z projektem pn. „Rewitalizacji obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie”.

###

Więcej informacji tutaj (link do FB).