Aleja Wojska Polskiego zaprasza na spacer!

O alei Wojska Polskiego, zmianach, jakie na niej zachodzą i tęsknotach mieszkańców. ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zaprasza szczecinian na spacer.

 

Jak zmienia się szczecińska aleja Wojska Polskiego? Co dały jej ostatnie lata, remonty i powstające przy niej punkty usługowe, i nie tylko? W których jej zakamarkach kryją się twórcze wykwity i za którymi nieistniejącymi miejscami tęsknią mieszkańcy Śródmieścia?

ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zaprasza na spacer po fragmencie najdłuższej alei Szczecina. Przewodniczką będzie Paulina Stok-Stocka. Menedżerka projektów, animatorka kultury, fundraiserka. Wiceprezeska Stowarzyszenia OSWAJANIE SZTUKI, współprowadząca od 2017 r. ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Mieszkanka i miłośniczka Śródmieścia, które przemierza głównie na piechotę. Głęboko wierzy, że kontakt z kulturą i sztuką to pierwszy krok do innych form społecznej działalności, w tym aktywności obywatelskiej czy nawiązywania i podtrzymywania sąsiedzkich relacji.

„Będziemy opowiadać, ale i pytać o al. Wojska Polskiego” – zapowiada Stok-Stocka. Start o godz. 16.30 we wtorek, 8 października, spod filii Miejskiej Biblioteki Publicznej ProMedia przy al. Wojska Polskiego 2. Wstęp oczywiście BEZPŁATNY.

Spacer odbywa się w ramach realizowanej przez Gminę Miasto Szczecin konferencji podsumowującej projekt „Rewitalizacja obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie”, która w dniach 8-9 października odbędzie się w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia w Szczecinie, ul. Tadeusza Apolinarego Wendy 4.