Absolwencie zamieszkaj na Wrzosowym Wzgórzu!

Szczecin ogłasza nabór chętnych do partycypowania w kosztach budowy mieszkań na wynajem w ramach programu „Dom dla absolwenta”. Mieszkania położone są na osiedlu „Wrzosowe Wzgórze”. Nabór dotyczy następujących specjalizacji zawodowych – wzornictwo (dizajn), sztuka mediów, nauczyciele przedmiotów ścisłych i przyrodniczych, lekarze,  pielęgniarki oraz informatycy.

Nabór wniosków ruszy w poniedziałek 21 lutego i potrwa do 31 marca. Oferta dotyczy 20. mieszkań, które powstają w ramach drugiego etapu budowy osiedla Wrzosowe Wzgórze przy ul. Józefa Romana i ul. Szosa Polska w Szczecinie. Mieszkania będą jedno lub dwupokojowe, wykończone „pod klucz”  o pow. od  ok 33 m2 do 50 m2. Wysokość partycypacji wynosi 15 proc. kosztów budowy mieszkania. Przykładowo w mieszkaniu dwupokojowym o pow. 47 m2 wysokość partycypacji to ok 39, 5 tys zł. Zakończenie budowy osiedla planowane jest w III kwartale tego roku.

Aby starać się o mieszkania w ramach programu „Dom dla Absolwenta”  trzeba spełniać między innymi poniższe warunki:

·         trzeba ukończyć szkołę średnią lub studia w zawodzie opisanym w ogłoszeniu,

·         lub być zatrudnionym przez pracodawcę na terenie Szczecina w zawodzie opisanym w ogłoszeniu,

·         lub mieć ofertę zatrudnienia przez pracodawcę na terenie Szczecina w zawodzie opisanym
w niniejszym ogłoszeniu o naborze, przy czym w dniu podpisania umowy najmu lokalu musi posiadać zatrudnienie u danego pracodawcy,

·         lub prowadzić działalność gospodarczą w zawodzie opisanym w niniejszym ogłoszeniu o naborze,

·         w dniu zawarcia umowy najmu mieć nie więcej niż 35 lat,

·         wykazać się odpowiednią wysokością dochodów gospodarstwa domowego,

·         w dniu zawarcia umowy najmu nie można posiadać tytułu prawnego do innego mieszkania na terenie Szczecin.

 

Szczegółowe informacje, lista mieszkań, progi dochodowe wnioski, formularze  znajdują się na stronie Szczecińskiego TBS:

www.stbs.pl

 

Informacje można uzyskać telefonicznie pod nr tel.: 91 430 91 34 lub 91 430 9 183 od poniedziałku do piątku w godz. 8–16.

Wnioski o zawarcie umowy w sprawie partycypacji w kosztach budowy mieszkania należy składać osobiście w terminie od 21 lutego 2022 roku do 31 marca 2022 roku –  w godzinach od 10:00 do16.00 w biurze Szczecińskiego TBS położonym przy ul. Królowej Jadwigi 45/U2.

Osiedle z widokiem na rozlewiska Odry.  Aktualnie Szczecińskie TBS buduje drugi etap osiedla, który obejmuje wykonanie sześciu wielorodzinnych budynków, w których znajdzie się 182 mieszkania. Każdy z budynków będzie wyposażony w windę. Dodatkowo, w ramach zagospodarowania terenu planuje się budowę dużego, publicznie dostępnego placu rekreacyjnego oraz fontanny. Oprócz tego na obszarze osiedla zaprojektowano także m. in.: boisko do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki, mini skatepark, plac zabaw, ławki, stojaki na rowery, miejsca postojowe, w tym dla osób niepełnosprawnych, altany rekreacyjne, a także drogi i chodniki. Na osiedlu będzie też dużo zieleni. W tym etapie zasadzonych będzie ponad 200 drzew, prawie 5800 sztuk krzewów i 1800 sztuk pnączy, bylin i traw ozdobnych.

Pierwszy etap Osiedla zakończono w 2019 r. Wybudowano wtedy 10 budynków, w których znalazło się 274. mieszkania. Oprócz przepięknych widoków z okien na rozlewiska Odry, przestrzeń wokół budynków jest starannie zagospodarowana. Na osiedlu są: plac zabaw, boisko, zieleń i mała architektura. Walorem osiedla jest bliskość Puszczy Wkrzańskiej czy zespołu przyrodniczo-krajobrazowego „Wodozbiór”. Dodatkowym magnesem przyciągającym rodziny z małymi dziećmi jest żłobek dla 60. dzieci.