A pamiętasz ten dziecięcy fryzjerski?

W obliczu kwarantanny, ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zachęca do przetrząsania rodzinnych albumów i snucia opowieści.

Okazją jest zbiórka wspomnień o dawnym zakładzie fryzjerskim, który mieścił się w obecnej siedzibie ŚRODKA przy ul. bł. Królowej Jadwigi 43/U1.

Krajobraz miejski jest nietrwały – przestrzeń pomiędzy miejscami niezmiennymi wypełniają punkty mniej i bardziej ulotne. Zakład fryzjerski dla dzieci, który przez wiele lat mieścił się na rogu ul. bł. Królowej Jadwigi i ul. Bohaterów Getta Warszawskiego wspomina wielu szczecinian – tych, którzy poddawani byli „zabiegom” fryzjerskim, jak i dorosłych opiekunów, często zafascynowanych potulnością, jaką potrafiły wywołać panie fryzjerki u ich pociech. Są też tacy, którzy klientami stali się na lata, bez względu na fakt, iż zakład działał z myślą o najmłodszych klientach.

Teraz ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki, który z początkiem roku zmienił siedzibę i obecnie mieści się właśnie przy ul. bł. Królowej Jadwigi 43/U1, poszukuje wspomnień, opowieści, zdjęć o historii tego miejsca.

„Skoro już siedzimy w domu, to może warto powspominać stare dobre czasy, kiedy bez strachu szło się np. do fryzjera? Czy byliście kiedyś w dziecięcym zakładzie fryzjerskim, w którym obecnie mieści się ŚRODEK? Może macie jakieś historie, którymi chcielibyście się z nami podzielić?” – pyta ekipa Punktu.

Zebrane wspomnienia posłużą do stworzenia wystawy o tym miejscu, złożonej z opowieści samych mieszkańców. Opowieści i pytania można słać na adres: ada@oswajaniesztuki.pl lub w formie wiadomości na Facebooku do ŚRODKA Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego. Zbiórka trwa do końca kwietnia 2020 roku.