Więcej uśmiechu na Słynnej Alei

 “Ściana Uśmiechu” czyli wystawa grafik Henryka Sawki wraca na al. Wojska Polskiego. Ponownie została ustawiona w miejscu, na którym dawniej stała fontanna zwana “Ścianą Płaczu”.

 

W ubiegłym roku Galeria Ewy i Henryka Sawki była wiodącą marką podczas pierwszego Festiwalu Marek, imprezy promującej projekt Słynna Aleja. Podczas tego wydarzenia  Henryk Sawka pobił rekord Polski w rysowaniu na czas i odsłonił wystawę swoich grafik “Ściana Uśmiechu”. Zgodnie z pomysłem ekspozycja stanęła w miejscu, które szczecinianie pamiętają jako “Ścianę Płaczu”, bo jak przekonuje autor wystawy “lepiej się śmiać niż płakać”.

Wystawa składa się z  dziesięciu kubików o wymiarach 200x100x40. Kubiki są rozstawione w dwóch rzędach po pięć. Na wystawie jest ponad 150 rysunków o tematyce obyczajowej, politycznej i odnoszącej się do aktualnych wydarzeń. Są śmieszne i pobudzają do refleksji.

Na wystawie można obejrzeć także grafiki przeznaczone dla osób starszych, oznaczone etykietą 18+. Nie są widoczne z zewnątrz, znajdują się w środku kubika wystawowego, na odpowiedniej wysokości ok 180 cm.

Wystawę “Ściana Uśmiechu” można oglądać do połowy grudnia przy al. Wojska Polskiego 42.

 

Projekt Słynna Aleja. Fragment al. Wojska Polskiego pomiędzy pl. Zwycięstwa a pl. Szarych Szeregów jest osią procesu rewitalizacji Śródmieścia Szczecina. Mieszkańcy, przedsiębiorcy i  Miasto wspólnie próbują znaleźć sposób na ożywienie tej przestrzeni. Realizują wspólne pomysły w ramach projektu Słynna Aleja.

W projekt zaangażowały się znane szczecińskie Marki, funkcjonujące  w obrębie Alei: Kino Pionier, Bar Pasztecik, Galeria Ewy i Henryka Sawki, Atelier Mody Sylwia Majdan, pizzeria Piccolo, Bistro Seamor, Cukiernia Koch, biuro tłumaczeń mTłumaczenia i salon optyczny Sekret Optyk.

Wspólne działania mają rozsławiać Aleję,  przywracać jej dawne znaczenie w mieście oraz promować działalność samych Marek. Flagową imprezą promująca projekt jest Festiwal Marek.